Агрономія

Дано рекомендації щодо живлення кукурудзи на зафосфаченому ґрунті

Внесення в ґрунт аміачної селітри N90 , крім збалансування надходження азоту в рослини, збільшує вміст фосфору зеленої маси кукурудзи на 10,7%. Однак дози N60 для поліпшення фосфорного живлення кукурудзи на зафосфаченому ґрунті виявляється недостатнім (як і для збалансування азотно-фосфорного вмісту в ґрунті).

Звідти — зафосфачення ґрунту потребує застосування інтенсивнішого азотного удобрення, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Найкращий варіант для зафосфаченого ґрунту — збалансоване внесення основного добрива (N90P60K40), що забезпечує оптимальний елементний склад вегетативної маси кукурудзи, збалансовує біохімічні процеси, забезпечуючи сильну рослину.

Внесення тільки азотного добрива, хоча й поліпшує стан рослини, але забезпечує більший приріст висоти кукурудзи, ніж її маси. Вага рослин на варіантах із використанням основного азотного (N60, N90), азотно-фосфорного (N90P60) азотно-калійного (P60K40) добрива суттєво не відрізняється на відміну від варіанта з повним добривом (N90P60K40).

Розрахунки вказують на те, що відсоток поглинання фосфору безпосереднього внесення значно більший, ніж фосфору післядії. На тлі сумісного внесення азоту та калію (варіант N90P60K40) засвоєння кукурудзою фосфору суперфосфату максимальне — 32,3%.

За застосування подвійного добрива N90P60 засвоєно 23,1%. На тлі P60K40 — 17,7%. Це свідчить про необхідність збалансованого живлення по азоту й калію для засвоєння фосфору мінеральних добрив. А збільшення виносу рослинами фосфору за внесення суперфосфату вказує на брак доступного рослинам фосфору за наявного рівня зафосфачення.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!