Агрономія
Головне:
Агрономія

Цього року істотно зростуть площі під соняшником через недосів озимих, – прогноз

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

В Україні площі озимих зернових під урожай-2021 скоротилися майже на 400 тис. га, порівняно з попереднім роком. Озимого ріпаку теж посіяли на 415 тис. га менше, повідомляє «Голос України».

Передусім це стало наслідком складних погодних умов під час осінньої посівної. З іншого боку, це значно вплине на структуру посівних площ у сезоні 2021.

За прогнозами експертів, із загального масиву незадіяних земель приблизно 470 тис. га навесні підуть під соняшник. Адже більшість не засіяних озимими сільгоспугідь розташовані на півдні країни: в Одеській, Миколаївській, Херсонській та Запорізькій областях.

Тут соняшник має найбільшу частку у структурі посівів. Бо, крім того, що це одна з найбільш маржинальних культур (наразі вартість 1 тонни соняшнику вже сягає рекордних 20 тис. грн),  він ще й найкраще пристосований до посушливих умов півдня.

Як зазначається, цього року площі під соняшником можуть сягнути 6,86 млн га, а це шанс для України зібрати його рекордний урожай на рівні 17,8 млн тонн.

Ще майже 270 тис. з незайнятих восени гектарів аграрії віддадуть під кукурудзу, до 100 тис. додатково засіють ячменем та 70 тис. га соєю.

Нагадаємо, «Агропродсервіс» не досіяв 2 тис. га озимини. Як повідомлялося, на Сумщині посіяли менше озимого ріпаку, а на Хмельниччині недосів озимини компенсують збільшенням площ під ярими культурами.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ