Через зміну клімату в Україні поширюватимуться нові хвороби сільгоспкультур
Клімат України змінюється швидше, ніж у середньосвітовому масштабі. Якщо за 30-40 років середньосвітова температура підвищилася на 0,8°С, то загалом по Україні – на 1,1°С.
За словами начальника відділу агрометеорології Гідрометцентру України Тетяни Адаменко, потенційна загроза подальшого потепління – підвищення частоти кліматичних аномалій, пише газета «АгроМаркет».
Наприклад, таке явище як смерч, що спостерігалося лише під час літнього періоду в Дніпропетровській області, торік було зафіксовано 1 березня.
Як прогнозують кліматологи, посушливість клімату розширюватиметься на північ і захід. Через це розповсюджуватимуться нові види хвороб сільгоспкультур, зменшуватиметься продуктивність лісів, відбудуться незворотні зміни в екосистемах.
Крім цього, в Україні з’явиться така проблема як скорочення вегетаційного періоду культур зв’язку зі швидшим накопиченням тепла, врожай дозріватиме передчасно, можуть виникати непередбачувані ситуації з ефективністю обробок засобами захисту рослин тощо.
За словами Тетяни Адаменко, зараз уже трапляються випадки, коли під час обробки колосових зернових фунгіцидами в генеративній фазі чудові посіви згорають за добу-дві. Це відбувається тому, що живі організми вночі не встигають відпочити.
«Найбільше потерпає від глобального потепління сільське господарство, але воно водночас і є головним чинником кліматичних змін, а тому системи живлення, захисту рослин, обробітку ґрунту мають відповідно перебудовуватися», – додала вона.
Додати коментар