Агрономія

Через зливи в деяких регіонах відмічається вилягання посівів озимих

Розподіл опадів хоча у першій декаді червня був нерівномірним, але вони сприяли покращенню зволоження верхнього орного шару грунту. На більшій частині території країни  запаси продуктивної вологи у метровому шарі грунту під усіма культурами наблизилися до оптимальних показників на цей період.

Про це повідомляє пресслужба НААН.

Разом з тим, через такі погодні умови на деяких територіях південного та центрального регіонів країни відмічено суттєве вилягання посівів пшениці та ячменю озимих, особливо тих, що вирощуються по кращих попередниках та на високому агрофоні.

«Це необхідно врахувати при плануванні збиральних робіт», – радять фахівці НААН.

Також через часті дощі господарства не в змозі обробити посіви пестицидами, тому зараз спостерігається складна ситуація з підвищенням забур’яненості посівів пізніх ярих культур.

Наразі рослини  пшениці та тритикале проходять фази «колосіння»  і «цвітіння», жита та ячменю – «формування зернівки».

Період «колосіння-цвітіння» зернових культур є одним з найважливіших етапів отримання майбутнього врожаю і вплив цієї фази розвитку на урожайність складає, за різними даними, від 20 до 25 %.

Саме в цей час формується кількість запилених колосків. Тому, захист колоса від хвороб має вирішальне значення для отримання високого та якісного врожаю зерна пшениці. Першочерговим у даний час є захист колосу від фузаріозу, адже часті опади та температури повітря на рівні 20-25 0С є передумовою для масового ураження даним збудником.

У період від початку фази «колосіння» до «наливу зерна», коли рослина основні енергетичні ресурси використовує на генеративні процеси: формування колосу, цвітіння, налив зерна, з метою підвищення  якості майбутнього врожаю рекомендується провести позакореневе  підживлення азотними добрив (10-15% від загальної потреби азоту). Що пізніше здійснено підживлення, то менше азот впливає на врожайність і більше на якість зерна.

Нагадаємо, фон засмічення кукурудзи бур’янами на півдні має стрімкий розвиток.