Через весняні приморозки у ФГ «Широкоступ» на Київщині прогнозують зниження врожайності озимих

Не економлячи на засобах виробництва, в господарстві «Широкоступ» на Київщині й урожаї мають достойні. Так, пшениця в середньому родить по 8 т/га, кукурудза – 11 т/га, буряк – 750-900 ц/га, залежно від вологозабезпечення, що є основним обмежувальним чинником. А цього року через весняні приморозки тут прогнозують зниження врожайності озимих пшениці та ріпаку.
Про це розповів голова господарства Олександр Широкоступ, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Попри все відчутніший брак вологи, в господарстві практикують класичну схему обробітку ґрунту – поки що результати влаштовують. Однак збереження вологи – в пріоритеті. Для цього є вся відповідна техніка, яка дає змогу закрити вологу за добу. Брак вологи був основним викликом тогорічної осінньої посівної. Цього року найбільшої шкоди завдали весняні приморозки.
«Дещо приморозило озиму пшеницю – два сорти постраждали, два – витримали, а також ріпак. Нині бачимо, що врожайність буде меншою, але все одно результат буде. Цікава історія з буряком: почали сіяти 28 березня, сходи ще не з’явилися, і вдарили морози. Нині буряк на тому полі найкращий, як порівняти з полями, засіяними пізніше – на кінець червня коренеплоди важать у середньому по 340 г. Ми зазвичай буряк сіємо рано: в кінці березня – на початку квітня. Стежимо за прогнозом: якщо волога є і ми впевнені, що збережемо її, або ж прогнозують надалі дощі, тобто отримаємо сходи, то чекаємо плюсової температури й сіємо. Це ризик, але виправданий, як от цього року. Приморозки завжди трапляються навесні – для того й потрібна широка сівозміна, щоб нівелювати ризики»,
– стверджує Олександр Широкоступ.
Ще один виклик цьогорічної весни – рясні дощі, а з ними й поширення бур’янів. Але ситуація на полях ФГ «Широкоступ» контрольована – фермери находили вікно, щоб внести препарат, і він спрацював.
Нагадаємо, ФГ «Широкоступ» на Київщині висіває аж 13 культур, що дає багато переваг.