Агрономія

Через недотримання сівозміни зерно засмічується токсикогенними грибами

Через недотримання сівозміни зерно засмічується токсикогенними грибами

Останнім часом спостерігається збільшення засмічення зерна токсикогенними грибами, що є генераторами утворення мікотоксинів.

Це може відбуватись як під час вегетації культури в полі, так і під час зберігання отриманої продукції.

Причиною, що сприяє збільшенню кількості контамінованого зерна, є нерівномірність випадання опадів: значна їх кількість в одних районах і тривалі посухи в інших.

Іншою причиною є некоректне господарювання аграріїв,  зокрема, недотримання сівозміни, що значною мірою впливає на накопичення фітопатогенної флори в ґрунті.

Наприклад, плісняві гриби роду Fusarium, залишаючись на стерні та рослинних рештках, легко витримують зиму і за настання сприятливого температурного режиму формують велику кількість колоній, що є джерелом інфікування інших злакових культур, посіяних без дотримання структури та правил сівозміни.

Довідка

Мікотоксини – це хімічні сполуки, що є продуктами життєдіяльності фітопатогенних грибів. Шкідливість токсинів полягає в отруєнні ними людей і тварин.

Всього відомо близько 200 видів мікотоксинів, утворення яких відбувається також унаслідок діяльності фітопатогенних грибів, зокрема Alternaria, Helminthosporium, Penicillium та Cladosporium.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!