Агрономія

Через фузаріозне в'янення врожай льону може знизитись на 80-90%

Через фузаріозне в'янення врожай льону може знизитись на 80-90%

Фузаріозне в’янення льону проявляється в посівах льону протягом усього вегетаційного періоду, але найбільшої шкоди вона завдає рослинам у фазах сходів і «ялинки».

В ураженої рослини спочатку схиляється верхівка, жовтіють, а згодом скручуються й підсихають листки, стебла буріють, внаслідок чого рослина гине. Хворі рослини легко висмикуються з ґрунту. Стеблостій зріджується.

Прояв фузаріозного в’янення наприкінці цвітіння – на початку дозрівання також характеризується побурінням листя, стебел і коробочок.

Хвороба поширюється вогнищами. Найбільшої шкодочинності вона набуває у спекотну вологу погоду.

Рослини заражуються міцелієм гриба, який проникає через кореневі волоски й молоді клітини епідермісу. Всередині рослини гриб розвивається в судинній системі, порушує надходження речовин і води в листя.

За сильного зараження коробочки зазвичай не утворюються або в них формується недостигле щупле насіння, яке втрачає блиск, іноді воно забарвлене в рожевий або сіруватий колір. Це призводить до передчасного достигання льону.

Часто спостерігається одностороннє в’янення, коли половина стебла буріє, а інша ще зелена або жовта.

Розповсюдження патогену відбувається через рослинні рештки уражених рослин і ґрунт, де після збирання врожаю гриб протягом 5-7 років веде сапрофітний спосіб життя.

У насінні патоген перебуває як грибниця в зовнішньому шарі насіннєвої оболонки.

За сильного ураження врожай насіння може знизитися на 80-90%.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!