Через дощову весну аграріям радять застосовувати морфорегулятори
У зв’язку з метеорологічною ситуацією, яка склалася, однією із вкрай невідкладних робіт на посівах пшениці озимої та інших колосових культур є їхній захист від хвороб, шкідників та бур’янів. На посівах ранніх зернових культур оптимальних строків сівби необхідно використовувати морфорегулятори.
Про це йдеться в аналітичній довідці НААН про агрометеорологічні умови та стан посівів сільгоспкультур.
Враховуючи надмірно високу відносну вологість повітря у зоні стеблостою, особливо його нижнього ярусу, можна очікувати високий ступінь розвитку хвороб, а тому, при можливості увійти в поле до морфорегуляторів треба обов’язково додавати суміші фунгіцидів.
А для захисту ріпаку озимого від квіткоїда обов’язковим є внесення інсектицидів. Оптимальним для виконання цієї роботи є фаза розвитку між утворенням першого і другого міжвузля.
Якщо погодні умови дадуть можливість увійти у поле, цю роботу необхідно максимально прискорити. Головним критерієм має бути не загальноприйнятий період (коли 70% рослин сформували перше міжвузля), а фізична можливість увійти у поле будь-яким способом.
Нагадаємо, середньодобова температура повітря у другій декаді квітня була значно нижча за норму, а станом на 18 квітня підтопленими лишалися понад 9 тис. га сільгоспугідь у п’яти областях України.