Агрономія

Брикети з біомаси як альтернатива природному газу й пелетам

Брикети з біомаси як альтернатива природному газу й пелетам

Виробництво брикетів із біомаси, які ще називають євродровами, – актуальний напрямок для України. Це покращене тверде біопаливо з прогнозованою якістю.

На цьому наголосила Тетяна Желєзна з Біоенергетичної асоціації України.

Брикети можуть виготовлятися з соломи, качанів і стебел кукурудзи, стебел і лушпиння соняшнику, лушпайок рису, деревної тирси, виноградної лози, очерету, міскантуса.

Брикети з біомаси можна використовувати на існуючому котельному обладнанні: побутових (15-30 кВт) і невеликих твердопаливних котлах із ручним завантаженням (до ~100-150 кВт). Також існує потенційна можливість використання брикетів із відносно низькою щільністю (м’яких) у більш потужних котлах зі шнековою подачею (до ~1 МВт).

Брикети з біомаси мають кращі екологічні показники при спалюванні. Крім того, вони відносно дешеві. Так, орієнтовна ціна брикетів із соломи станом на жовтень 2018 року становить 1,9 тис. грн/тонна проти 12,2 тис. грн/куб. м на газ для промисловості і 5,8 тис. грн/куб. м – на газ для населення.

Статистики щодо виробництва в Україні брикетів з біомаси немає, зауважила Тетяна Желєзна.  Останні дані стосуються 2015 року, коли в Україні було вироблено 170 тис. тонн брикетів із деревини, 95 тис. тонн  брикетів із агрокультур.

Також брикети не потребують спеціалізованого обладнання на відміну від дорожчих пелет із біомаси.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!