Брикети з біомаси як альтернатива природному газу й пелетам
Виробництво брикетів із біомаси, які ще називають євродровами, – актуальний напрямок для України. Це покращене тверде біопаливо з прогнозованою якістю.
На цьому наголосила Тетяна Желєзна з Біоенергетичної асоціації України.
Брикети можуть виготовлятися з соломи, качанів і стебел кукурудзи, стебел і лушпиння соняшнику, лушпайок рису, деревної тирси, виноградної лози, очерету, міскантуса.
Брикети з біомаси можна використовувати на існуючому котельному обладнанні: побутових (15-30 кВт) і невеликих твердопаливних котлах із ручним завантаженням (до ~100-150 кВт). Також існує потенційна можливість використання брикетів із відносно низькою щільністю (м’яких) у більш потужних котлах зі шнековою подачею (до ~1 МВт).
Брикети з біомаси мають кращі екологічні показники при спалюванні. Крім того, вони відносно дешеві. Так, орієнтовна ціна брикетів із соломи станом на жовтень 2018 року становить 1,9 тис. грн/тонна проти 12,2 тис. грн/куб. м на газ для промисловості і 5,8 тис. грн/куб. м – на газ для населення.
Статистики щодо виробництва в Україні брикетів з біомаси немає, зауважила Тетяна Желєзна. Останні дані стосуються 2015 року, коли в Україні було вироблено 170 тис. тонн брикетів із деревини, 95 тис. тонн брикетів із агрокультур.
Також брикети не потребують спеціалізованого обладнання на відміну від дорожчих пелет із біомаси.
Додати коментар