Агрономія

Борошниста роса знижує насіннєву продуктивність люцерни

Борошниста роса знижує насіннєву продуктивність люцерни

Основним джерелом інфекції борошнистої роси є грибниця на уражених живих рослинах і клейстотеції гриба на рештках.

Збудник борошнистої роси уражує всі органи рослин люцерни. Максимального розвитку борошниста роса досягає за середньодобової температури повітря 24-26 °С та середньодобової вологості повітря 63-80%.

Розвитку хвороби сприяє висока температура повітря вдень, прохолодні ночі, а також ґрунтова посуха, що характеризується послабленням стійкості рослин, за чергування тривалих посушливих періодів з короткочасними зволоженнями.

На відміну від пероноспорозу, бурої та жовтої плямистостей, борошниста роса проявляється на люцерні у фазі цвітіння, а максимальна ураженість люцерни збудником хвороби була відмічена у фазі утворення бобів.

Тривалість періоду від прояву перших ознак ураження люцерни збудником борошнистої роси до спаду розвитку хвороби становила 40 днів.

На динаміку поширеності борошнистої роси впливають конкурентні відносини з іншими збудниками, які проявлялися на листі раніше.

Шкідливість хвороби проявляється у зменшенні асиміляційної поверхні листя, його засиханні та передчасному опаданні й зниженні насіннєвої продуктивності на 4-6%.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!