Агрономія

Борошниста роса найбільше розвиватиметься на затінених посівах озимих

Борошниста роса найбільше розвиватиметься на затінених посівах озимих

У 2019 році борошниста роса на посівах озимих культур розвиватиметься передусім на затінених рослинах і за слабкого освітлення.

На зрошуваних землях будуть виникати найбільш сприятливі умови для інтенсивного розвитку хвороби.

Конідіальне спороношення патогена в умовах підвищеної вологи буде формуватися дуже інтенсивно. Швидкість наростання інфекції для борошнистої роси дорівнює 0,42% у день.

За показниками накопичення запасу первинної інфекції патогена до входу рослин у зиму, в 2019 році найбільш ймовірний розвиток хвороби від помірного до сильного на пшениці озимій буде в господарствах Миколаївської, Вінницької, Київської, Рівненської, Сумської, Черкаської, Чернівецької, Харківської, Хмельницької областей за помірно теплої погоди з частими опадами та відносної вологості понад 80%.

Насамперед потерпатимуть поля з надмірним внесенням азотних добрив, що різко призводить до інтенсивного ураження рослин, суттєво скорочує інкубаційний розвиток хвороби, стимулює формування конідіального спороношення патогена.

Також потерпатимуть поля ранніх строків сівби, після стерньових попередників, за густого стеблостою (завищені норми висіву насіння), за вирощування сприятливих до хвороби сортів на сусідніх полях, вирощування культури в низинних місцях, які погано провітрюються.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!