Агрономія

Біотехнологічні рішення компенсують брак мінерального живлення

Біотехнологічні рішення компенсують брак мінерального живлення

Біотехнологічні рішення компенсують брак мінерального живлення й активують природний біозахисний екран на рівні агроценозу і таким чином зменшують потребу у застосуванні пестицидів.

Це в статті в  журналі The Ukrainian Farmer зазначає Андрій Литовченко, кандидат економічних наук, співробітник «НМТЦ «Агробіотех» НАН та МОН України.

Він зауважує, що підвищені кількості складних добрив стимулюють розвиток усього ґрунтового мікробіому, насамперед агресивні види патогенів, унеможливлюючи дію азотфіксувальних та фосфатмобілізувальних мікроорганізмів. Надалі дисбаланс мікробіоти викликає ріст захворюваності й вимагає від фермера застосування широкого спектра діючих речовин фунгіцидів, кількості й кратності їх унесення.

«Біологічно активний, насичений вільними азотфіксаторами ґрунт здатен за вегетаційний період фіксувати до 200–250 кг азоту в діючій речовині», – стверджує автор.

Він наводить дані ДУ «Інститут охорони ґрунтів», за якими уміст фосфору та калію по всій території України має середнє або підвищене забезпечення.

«Питання тільки у їх доступності та формах споживання, – наголошує Андрій Литовченко. – Напевне, цю функцію і виконують ґрунтові фосфатмобілізатори — виділяючи органічні кислоти, вони переводять фосфор у доступні для рослин форми. Вивільнений фосфор автоматично відкриває доступ до калію та інших мезота мікроелементів».

Читайте також:  Як відновити корисну ґрунтову мікробіоту з незначиними затратами