Агрономія
Головне:
Агрономія

Біофунгіциди варто застосовувати з профілактично-лікувальною метою

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Біологічні фунгіциди мають значний діапазон дії, що дозволяє захистити рослини від широкого спектра хвороб.

Проте на відміну від дії синтетичних фунгіцидів, які знищують «ворогів» культур, жоден біопрепарат не має 100% прямої знищувальної дії на сам патоген, він тільки обмежує його діяльність. Тому такі препарати варто застосовувати з профілактично-лікувальною метою.

На цьому наголосив агроном, консультант з органічного виробництва Микола Биков, пише журнал The Ukrainian Farmer.

«Це пояснюється тим, що будь-які патогенні гриби та бактерії починають розвиватися за температури +10 °С, — зазначив він. — Якщо рослини ослаблені після зими, перепадів температури, спеки, мають пошкодження комахами чи механічі, це все призводить до розвитку патогенів на рослині».

Також, якщо в господарстві незбалансована сивозміна — кількість патогенів у ґрунті збільшується.

«Бактерії, віруси та гриби існуватимуть завжди — це треба взяти за аксіому й починати працювати біопрепаратами на випередження, — радить пан Микола. — У цій справі позиція агронома „раптом проскочимо” тільки зашкодить».

Ще біофунгіциди відрізняються від хімічних засобів тим, що мають стимуляційний ефект, містять у своєму складі багато складних органічних сполук. Стимуляційний ефект зберігається незалежно від місця внесення препарату: на поверхню насіння, на листок чи через крапельне живлення.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!