Біологічні фунгіциди мають значний діапазон дії, що дозволяє захистити рослини від широкого спектра хвороб.
Проте на відміну від дії синтетичних фунгіцидів, які знищують «ворогів» культур, жоден біопрепарат не має 100% прямої знищувальної дії на сам патоген, він тільки обмежує його діяльність. Тому такі препарати варто застосовувати з профілактично-лікувальною метою.
На цьому наголосив агроном, консультант з органічного виробництва Микола Биков, пише журнал The Ukrainian Farmer.
«Це пояснюється тим, що будь-які патогенні гриби та бактерії починають розвиватися за температури +10 °С, — зазначив він. — Якщо рослини ослаблені після зими, перепадів температури, спеки, мають пошкодження комахами чи механічі, це все призводить до розвитку патогенів на рослині».
Також, якщо в господарстві незбалансована сивозміна — кількість патогенів у ґрунті збільшується.
«Бактерії, віруси та гриби існуватимуть завжди — це треба взяти за аксіому й починати працювати біопрепаратами на випередження, — радить пан Микола. — У цій справі позиція агронома „раптом проскочимо” тільки зашкодить».
Ще біофунгіциди відрізняються від хімічних засобів тим, що мають стимуляційний ефект, містять у своєму складі багато складних органічних сполук. Стимуляційний ефект зберігається незалежно від місця внесення препарату: на поверхню насіння, на листок чи через крапельне живлення.
Додати коментар