Біодеструктори збільшують ступінь розкладання рослинних решток до 80%
Застосування біодеструкторів рослинних решток, за узагальненими даними наукових досліджень, дає змогу збільшити ступінь їх розкладання до 80%.
На цьому наголосив Микола Зосимчук, заступник директора з наукової роботи Сарненської дослідної станції ІВПіМ НААН, пише журнал The Ukrainian Farmer.
«На думку американських науковців, темперний режим ґрунту та мікробіологічні процеси в ньому відіграють значно більшу роль у розкладанні рослинних решток, ніж азот, – зазначив він. – У дослідженнях науковців Університету штату Айова застосування азоту не спричинило жодного істотного впливу на розкладання решток».
З цього випливає, що з екологічного боку оранка й внесення азотних добрив не є доцільними, тому що це може сприяти погіршенню якості ґрунту через збільшення потенціалу ерозії, зниження седиментів і погіршення якості води.
Результати згаданих вище досліджень вказують на доцільність застосування біодеструкторів рослинних решток, що за узагальненими даними дає змогу збільшити ступінь їх розкладання до 80%.
«Цінність біодеструкторів полягає в стійкості мікроорганізмів і їхній активній дії в умовах як низьких (+3 °С), так і високих температур (+45 °С), стабільності в умовах стресових чинників, таких як посуха чи дефіцит вологи», – додав науковець.
Раніше було названо умови для найефективнішого застосування біодеструкторів.