Агрономія

Біла гниль може уразити посіви сої на будь-якій стадії розвитку

Біла гниль може уразити посіви сої на будь-якій стадії розвитку

Одним із найпоширеніших хибних тверджень є думка, що біла гниль поширюється тільки у фазу цвітіння. 

Насправді рослини сої на будь-якій стадії росту можуть піддатися зараженню грибом Sclerotinia stem rot, якщо для цього сприятливі умови та якщо спори поширюються у повітрі. 

Однак цвітіння сої, як правило, збігається зі змиканням рядів, і це «закриття балдахіну» створює вологе середовище в міжряддях, що посилює розвиток і прогресування хвороби. 

Крім того, розкриті пелюстки квіток є добрим субстратом для проростання спор. Якщо погода сприяє розвитку білої гнилі помірними температурами, опадами та вологістю, хвороба може розпочатися в одному густому квітучому полі й поширитися серед багатьох інших. 

Також за сприятливих погодних умов вона може початися на слаборозвинених посівах навіть із широкими міжряддями, якщо це поле раніше було ураженим хворобою. 

Саме тому фермерові слід моніторити посіви й звертати увагу на прогнози погоди. Якщо опадів не передбачається, а поле не має історії склеротиніозу, можливо, варто пропустити застосування фунгіциду. 

Проте якщо соєве поле раніше вже було ураженим білою гниллю, а прогноз погоди сприятливий для захворювання, тоді варто розглянути найбільш економічно ефективне застосування фунгіциду для захисту культури.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!