Багато господарств входять у весняну посівну з дефіцитом кадрів
На сьогодні багато господарств відчувають дефіцит кадрів, адже багатьох співробітників мобілізували. Так, механізатори сільгосппідприємств є потенційними танкістами, водіями БТРів тощо. Тож аграрії розподіляють обсяг роботи між наявними фахівцями, наймають внутрішньо переміщених осіб і навчають їх, беруть на роботу колишніх своїх співробітників, що вже вийшли на пенсію або ж шукають інші шляхи вирішення проблеми.
Про це аграрії розповідають у коментарях AgroTimes.
«Наразі у весняну посівну входимо з дефіцитом працівників, оскільки мобілізували багатьох наших працівників. Ми працевлаштовуємо внутрішньо переміщених осіб, навчаємо їх, але це тривалий процес, особливо що стосується професійних механізаторів. Це ті фахівці, яких і без війни бракувало, адже імпортна сучасна техніка потребує серйозних навичок і знань. Бронювання ж не завжди працює. Тож маємо брак спеціалістів, і увесь обсяг роботи лягає на плечі тих, хто лишився», – розповідає керуючий партнер компанії «Агро-Класік» Володимир Присяжненко (Рівненська обл.).
Бракує співробітників і в ФГ «Соната» на Чернігівщині, адже, за словами голови господарства Івана Якуба, бронювати 50% співробітників можуть лише господарства, у яких в обробітку понад 1 тис. га.
«Малі ж господарства мають вирішувати питання, як доведеться. Ми, наприклад, домовляємося з пенсіонерами, які раніше в нас працювали, щоб знову вийшли на роботу», – зазначив Іван Якуб.
Нагадаємо, 2,6 млн га сільгоспземель обстежать на наявність вибухонебезпечних предметів. В цілому, у трьох областях розмінують до 60% замінованих посівних площ. Як повідомлялося, станом на 3 березня українські аграрії вже посіяли ярі культури на площі 3,5 тис. га.