Агрономія

Аналіз ґрунту дає змогу істотно підвищити урожайність з мінімальними затратами, - експерт

Складні погодні умови 2020 року підтвердили необхідність економічно і науково обґрунтованого підходу до ведення сільського господарства. Тому наступним кроком після збору врожаю в осінній період є дослідження ґрунту на вміст елементів живлення, яке допоможе розрахувати норму внесення добрив під наступний урожай і забезпечить зменшення виробничих витрат при його вирощуванні.

Про це повідомили в «Інституті здоров’я рослин».

«Достатня кількість елементів живлення в ґрунті – це такий же важливий чинник для досягнення високої врожайності, як і здорове та якісне насіння, правильно підібрані засоби захисту рослин і добрива, – зазначає керівник сервісно-аналітичного центру «Інституту здоров’я рослин» Ірина Перехрест.

Вона радить перш за все дослідити ґрунти господарства на вміст азоту, органічної речовини, рухомих форм (фосфору, калію, сірки).

Важливим показником, який не можна ігнорувати, є також наявність у ґрунті мікроелементів: за оптимального забезпечення рослин мікроелементами прискорюється їх розвиток, підвищується стійкість до хвороб, послаблюється дія зовнішніх несприятливих чинників – посухи, низьких і високих температур.

Нагадаємо, ефективно господарювати без даних про запаси продуктивної вологи в ґрунті стає неможливо.