Агроном розповів, з чого слід починати перехід на біологічну технологію
При переході на біологічну технологію роботу слід починати з деструктора, поліпшувача ґрунту, і сидерації, адже здоровий ґрунт – це основа. А препарати, що працюють по вегетативній масі, тільки підсилюють роботу ґрунтової біоти.
Таку думку висловив головний агроном ТОВ «Агрокрай» Василь Косюк (Хмельницька обл.) у журналі The Ukrainian Farmer.
Одразу повністю переходити на біологічні препарати, за його словами, також не варто: цей процес має бути поступовим, із використанням хімічних препаратів, краще, звісно, оригінальних, які справді добре працюють.
«На мою думку, є простіші культури, яким легше перейти на біологічну схему, і ті, які потребують більшого мінерального живлення, мають більший коефіцієнт винесення елементів живлення з ґрунту – для них потрібен довший перехідний період. Ідеться про кукурудзу, цукровий буряк, яким перші роки треба давати ці елементи живлення з міндобривами»,
– зазначив Василь Косюк.
Наразі в господарстві ще протягом року випробуватимуть біотехнології на кукурудзі, маку олійному та квасолі, удвічі збільшивши площу під кожною культурою та додавши локації, щоб перевірити схему на різних типах ґрунтів.
Озиму пшеницю чорнозерних сортів повністю обробляють біопрепаратами. Окрім того, закладають досліди на сої – ця культура, можливо, як жодна інша, «співпрацює» з мікроорганізмами. Тож у ТОВ «Агрокрай» сподіваються невдовзі повністю перейти на біологічну технологію.
Раніше агроном назвав низку переваг застосування біопрепаратів.