Агрономія

Агрометеорологічні умови третьої декади жовтня сприяли розвитку озимих

Агрометеорологічні умови третьої декади жовтня сприяли розвитку озимих

Агрометеорологічні умови у третій декаді жовтня були сприятливими для росту та розвитку озимих культур. Початок третьої декади жовтня характеризувався прохолодною погодою, а у другій половині декади температура повітря дещо зросла. Вдень було сонячно, а вночі у деяких регіонах стовпчик термометра опускався нижче нуля. Короткочасні опади у вигляді незначних дощів та мряки спостерігалися у північних та західних областях.

Про це йдеться в аналітичній довідці НААН.

Середня температура повітря знаходилася у межах – від 6,3 до 10,7°С і була на 0,6-2,6°С вище норми. Максимальна температура повітря у найтепліші дні підвищувалася до 14,5-19°С, мінімальна – у найпрохолодніші ночі знижувалася від 0,5°С до 7°С тепла.

За повідомленням Інституту кліматично орієнтованого сільського господарства НААН рослини пшениці озимої, що висівалась 23 вересня після непарових попередників, мають густоту рослин 382-416 шт./м2 та зараз проходять фазу «формування 4-5 бокових пагонів та вузлових коренів».

Рослини ріпаку озимого, що висівався 29 серпня, залежно від попередника зараз знаходяться у фазі «утворення 5-9 листків», а за пізньої сівби (23 вересня) – «формування 4-го справжнього листка».

За даними ННЦ «Інститут землеробства НААН» на сьогодні озимі зернові культури перебувають у фазі «сходи», рослини ріпаку озимого – у фазі «сім’ядольних листочків».

За інформацією Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН фазовий розвиток озимих зернових не змінився. Станом на 29.10 рослини пшениці озимої за сівби 24.-26.09 перебувають у фазі «трьох листків», жита озимого за сівби 24.09 ‒ «чотирьох листків».

Нагадаємо, стан озимих переважно задовільний, а подекуди сходи зріджені.