Агрономія

Агрометеорологічні умови останнього місяця були мало сприятливими для розвитку пізніх культур

Агрометеорологічні умови протягом останнього місяця були мало сприятливими для подальшого росту та розвитку пізніх культур, але для завершення жнив, накопичення цукрів у плодових та ягідних культур вони були сприятливими.

Про це повідомляють фахівці Національної академії аграрних наук України.

Йдеться про зниження нічних температур повітря до 7-9 0С, на початку першої декади серпня; підвищення максимальних температур повітря вдень до 350С тепла; високі температури грунту на глибині 10 см та відсутність ефективних опадів.

Перша половина серпня  характеризувалася переважно спекотною і майже сухою погодою. Середньодобова температура повітря на 0,5–6,10С перевищувала декадну норму і становила від 18,00С на півночі та заході країни, до 27,50С тепла на півдні. Максимальна температура повітря у найтепліші дні підвищувалась у південних областях  до 34-370С, у західних та північних  – до 29-31 0С тепла, мінімальна у найхолодніші ночі знижувалась до 9-110С, на півдні – до 16-190С. Поверхня грунту вдень нагрівалася до 50-600С, вночі охолоджувалася до 8-120С тепла.

«Дощі, які пройшли у деяких регіонах  протягом звітного періоду, були не ефективними. Кількість їх становила  лише 1-4 мм. У Миколаївській, Одеській, Херсонській, Харківській, Сумській областях опадів не було зовсім. У Житомирській, Запорізькій, Полтавській, Черкаській  та Львівській областях їх кількість знаходилася у межах від 2 до 13 мм. Дефіцит або повна відсутність вологи спричинили подальший розвиток грунтової засухи», – йдеться в повідомленні.