Виявлено суттєву помилку у розрахунках добрив для культур, — дослідження
Аграрії не отримують адекватні дані щодо розрахунку потреби у добривах за балансовим методом, адже за основу розрахунків беруть глибину кореневої системи 0-20 або 25 см. Насправді більшість кореневої системи, залежно від культури та ущільнення ґрунту, буде знаходитись у шарі від 0 до 40-100 см.
Таких висновків дійшли фахівці Трипілля Агроконсалт.
«Коренева система рослин може проникати від 1,0 м до 2,5 м. Тобто зона живлення завжди є більшою, ніж ми аналізуємо», — зауважують вони.
Розуміння та знання характеристик ґрунтів разом з їх глибоким аналізом дасть більш точне розуміння наявності та доступності елементів живлення для культури та утримуючу здатність ґрунтів.
Для розрахунків фахівці використали достатньо швидкі методи аналізу ґрунтів: амонійний азот — метод з реактивом Несслера; нітратний азот — метод з реактивом Грісса; вміст рухомого фосфору — ДСТУ 4115-2002; вміст рухомого калію — турбідиметричний метод, провели аналіз ґрунту пошарово на глибину 0-100 см.
Для аналізу було вибрано дерново-підзолистий піщаний ґрунт та темно-сірий лісовий важкосуглинковий ґрунт.
За результатами аналізу виявилося, що вміст доступних елементів живлення залежить від вмісту органічної та глинистої частини.
Так піщанний ґрунт, характеризуючись високою промивною здантістю та бідною мікрофлорою, більшість елементів живлення концентує в верхньому 0-20 см і нижніх горизонта 60-100 см, де є органіка та глинисті частки.
Тоді як темно-сірий лісовий має більш рівномірне розміщення доступних елементів живлення по профілю.
Складність таких аналізів ґрунту полягає у їх трудомісткості, проте якщо робити їх раз в 4-5 років, то така трудомісткість є виправданою, підкреслюють у «Трипілля Агроконсалт».
Додати коментар