Агрономія

АФ «Ольгопіль» напрацювала ефективну трирівневу систему захисту колосових культур

На полях АФ «Ольгопіль» триває активна фаза догляду за посівами. На часі – захист у фазі прапорцевого листка перед виходом у колос.

Про це повідомляє пресслужба компанії.

За словами головного агронома сільгосппідприємства Івана Діхтяра, секрет успіху АФ «Ольгопіль» полягає в чіткому дотриманні технології. Адже на своїх полях господарство вирощує не лише товарне зерно, а й насіннєвий матеріал.

«Тому починаємо захищати посіви ще з осені. Це дозволяє рослинам у перших фазах розвитку уникнути проблем із хворобами чи шкідниками та направити всі зусилля на формування потужного стебла й кореневої системи задля майбутнього врожаю, – каже агроном. – Навесні озимину підживлюємо в три етапи: до виходу рослин «в трубку» провели живлення озимих азотними добривами та здійснили захист від бур’янів і шкідників. На часі – захист у фазі прапорцевого листка перед виходом у колос».

А коли озимі увійдуть у фазу колосіння, будуть вносити фунгіциди. Тобто для озимих (і взагалі колосових культур) напрацювали трирівневу систему захисту, яка гарно себе зарекомендувала.

Іван Дігтяр також додає, що вибір системи захисту залежить від потенціалу посіву. Господарство чітко дотримується технологій і підбирає препарати, зважаючи на стан кожної культури. Адже планка врожайності була і залишається високою: не менше 6-7 т/га озимої пшениці, 9-10 т/га кукурудзи, 3,5 т/га соняшнику і ріпаку та 60 т/га цукрових буряків.

Відштовхуючись від бажаного результату, агрономи агрофірми щоразу розробляють агротехнічні карти для кожної вирощуваної культури на полях господарства.

Нагадаємо, в АФ «Ольгопіль» для зменшення випадання рослин озимої пшениці застосовують коткування.