Агрономія

15 т/га кукурудзи на стрічковому живленні отримали в ПСП «Альфа-Агро»

У ПСП «Альфа-Агро» на Херсонщині середній показник урожайності кукурудзи цього року сягнув 14 т/га, тоді як у 2018-20 рр він становив 11,5 т/га. Зокрема, на ділянці, де використовували стрічкове живлення, в господарстві отримали урожайність кукурудзи в середньому 15 т/га. І це не рекордний для господарства показник, адже на врожайність кукурудзи помітно вплинули цьогорічні погодно-кліматичні умови.  

Про це розповів власник і директор ПСП «Альфа-Агро» Ігор Брагінець у ході Всеукраїнського практичного форуму «Ефективне землеробство – Прибутковий гектар».

За його словами, у господарстві цього року заклали кілька дослідних ділянок кукурудзи для вивчення ефекту від різних способів підживлення. Так, урожайність зернової, залежно від способу підживлення, відрізняється таким чином:

  • класична схема – сухі добрива (сульфат амонію, карбамід) під передпосівну культивацію – 13,1 т/га;
  • РКД (стартові) + Біо + КАС (фертигація Zimmatic) – 13,8 т/га;
  • РКД + Біо + КАС (крапельне зрошення) – 15 т/га;
  • РКД + Біо + КАС (Y-Drop) – 14,3 т/га.

«Кожного року ми отримували середню врожайність кукурудзи до 12 т/га, а цього року показник зріс в середньому до 14 т/га. Додаткові витрати на нову технологію (сівба з рідкими добривами, РКД, КАС, Біо і дробне живлення у процесі вегетації) сягнули 2 млн грн на площі 356 га, а прибавку врожайності отримали 2-2,5 т/га. Тобто інвестиції окупилися за один рік, а  надалі вони будуть приносити чистий прибуток», – зазначив Ігор Брагінець.

Нагадаємо, найвища середня урожайність кукурудзи цього року на Хмельниччині – на рівні 11 т/га.