Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Знижено прогноз експорту українського зерна: підвела кукурудза

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Аналітики компанії ProAgro Group оприлюднили свої розрахункові баланси попиту та пропозиції основних зернових культур в країні. Так, через зменшення прогнозу виробництва кукурудзи на майже 300 тис. тонн, експорт цієї культури з території України в сезоні 2019/20 МР було знижено до 30 млн тонн.

Про це AgroTimes повідомила заступниця директора компанії Марія Колесник.

Разом з тим прогноз річного експорту української пшениці та фуражного ячменю залишено без змін – відповідно 19,5 та 5,1 млн тонн. У підсумку, загальний обсяг поставок українського зерна на зовнішні ринки поточного сезону очікується на рівні 55,3 млн проти 55,5 млн тонн місяцем раніше.

Зазначимо, що з початку сезону станом на 11 грудня сумарний накопичений експорт української пшениці склав 13,9 млн, ячменю – 3,6 млн, а кукурудзи – 8,9 млн тонн, що в свою чергу перевищує минулорічні показники на цю ж дату відповідно на 4,3 млн 0,5 млн та 1,8 млн тонн зерна.

За словами Марії Колесник, зменшення прогнозу виробництва кукурудзи стало наслідком нижчої, ніж розраховували раніше аналітики, середньої врожайності.

Так, станом на початок листопада цьогорічний показник врожайності кукурудзи поступався аналогічному річної давнини на 4,5%, а на початку грудня цей розрив зріс до 7,6%. На сьогоднішній день, відповідно до офіційної інформації яка надходить з полів, українські фермери зібрали 35,2 млн тонн кукурудзи, при цьому середня врожайність зафіксована на рівні 71,4 ц/га.

«Водночас високі темпи цьогорічного експорту можуть в підсумку призвести до більш високого рівня зовнішньої торгівлі ніж прогнозується зараз, що спричинить зменшення рівня кінцевих запасів», – зазначила експертка.

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!