Агромаркет

Змінено умови транзиту продукції тваринного походження через ЄС

габаритно-вагові норми

Вторгнення російських військ порушило традиційні шляхи експорту української продукції, зокрема морем та авіа. За результатами перемовин із компетентними органами країн – членів ЄС та Єврокомісією відбулися зміни в умовах транзиту продукції через ЄС.

Про це повідомили у Держпродспоживслужбі.

Сьогодні експортних українські вантажі йдуть транзитом через визначені пункти пропуску автомобільним і залізничним сполученням.

До транзиту територіями країн – членів ЄС допускаються вантажі з продуктами, які походять з країн або їх окремих територій, з яких дозволяється ввезення до ЄС продуктів, і сертифікатом для ввезення продуктів до ЄС.

При цьому законодавство ЄС встановлює порядок контролю транзиту продуктів із однієї третьої країни до іншої третьої країни, що здійснюється територією країни – члена ЄС. І вантажі з продуктами тваринного походження мають відповідати вимогам щодо здоров’я тварин, які сертифікуються у відповідних формах на транзит. 

Додатково до основних пунктів пропуску на держкордоні з Польщею та Румунією встановлено тимчасові пункти контролю для залізничного сполучення виключно для транзитних вантажів тваринного походження – Медика (Шегені) та Вікшани (Вадул-Сірет) відповідно.

Отже, транзит продуктів тваринного походження до третіх країн (за межі ЄС) можливий для категорій товарів, які авторизовані на експорт до ЄС із схвалених і неавторизованих потужностей, за умови дотримання вимог щодо здоров’я відповідних форм сертифікатів.

Щодо вантажів, які не дозволені на експорт до ЄС (яловичина, свинина, м’ясні продукти, живі тварини тощо) і не можуть експортуватися транзитом через ЄС, тривають консультації з Єврокомісією щодо певних категорій і транзитних умов з точки зору чинних у ЄС правил щодо здоров’я тварин.

Як повідомлялося, за прогнозами НБУ, обсяги експорту поступово зростуть.