Агромаркет

Зміна порядку оподаткування експорту сої посприяла нарощенню обсягів її переробки, – експерт

За І півріччя 2019 року обсяги переробки сої зросли майже в 1,5 разу, порівняно з відповідним періодом 2018 року. Суттєво збільшились також обсяги експорту продуктів переробки цієї кульутри.

Про це повідомив завідувач відділу фінансово-кредитної та податкової політики ННЦ «Інститут аграрної економік» Леонід Тулуш.

За його словами, у 2018/2019 МР обсяги експорту соєвої олії зросли проти 2017/2018 МР в 1,7 разу. Ще більш відчутно збільшилися у 2018/2019 МР обсяги експорту соєвого шроту – більш як у 2 рази, порівняно з 2017/2018 МР.

На думку експерта, цьому посприяли зміни порядку стягнення ПДВ при здійсненні операцій із експорту соєвих бобів.

«Наслідки зміни порядку оподаткування експортних поставок сої виявилися значно м’якшими, ніж очікувалось. Відповідно, негативні прогнози окремих експертів щодо багатомільярдних втрат доходів сільгосптоваровиробників, які вирощують сою, не справдились», – зауважив Леонід Тулуш.

Більше того, посівні площі під соєю у 2018 році зросли, а зібраний урожай став рекордним за всю історію України, сягнувши майже 4,5 млн тонн. Цього року, за прогнозами науковців Інституту аграрної економіки, також очікується незначне збільшення площ під соєю.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!