Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Збільшення пропозиції знову опустило ціно на соняшник

Ціни на соняшник залишаються під тиском низького попиту та значного врожаю, хоча й отримують підтримку з боку стабільних цін на соняшникову олію завдяки подорожчанню пальмової олії.

Про це повідомляє електронна зернова біржа Grain Trade. 

Як зазначається, збільшення пропозицій опустило ціни на соняшник в Україні до 8,2-9 тис. грн/тонна з доставкою на завод.

«Переробники затоварені сировиною, а дехто зупиняє закупівлю, оскільки вважає, що обсяг пропозицій буде великим протягом сезону, а у випадку падіння цін на соняшникову олію маржа переробки знизиться», – йдеться в повідомленні.

Ціни на поставки української соняшникової олії в листопаді-грудні залишаються на рівні $680-690/тонна (FOB), але Індія, що є основним її покупцем, зменшує попит.

Крім того, у разі вдалих переговорів із США на цьому тижні Китай може зменшити імпорт рослинних олій, що тиснутиме на їхню вартість.

Загалом, станом на 9 жовтня в Україні з 5,1 млн га або 86% площ намолочено 12,1 млн тонн соняшнику з урожайністю 23,9 ц/га, а з 1,2 млн га або 74% площ – 2,8 млн тонн сої з урожайністю 23,9 ц/га.

Це підтверджує прогноз виробництва соняшника на рівні 14,5-15 млн тонн, оскільки офіційні дані не враховують врожай, зібраний приватними одноосібними господарствами, що в цьому сезоні замість сої, для якої змінили умови експорту, засіяли соняшник.

Як повідомлялося раніше, за дев’ять місяців поточного року Україна експортувала понад 4 млн тонн соняшникової олії.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!