Агромаркет

Затверджено Рамковий документ про екологічні і соціальні вимоги Світового банку

Для усунення потенційних негативних екологічних і соціальних наслідків Мінагрополітики спільно зі Світовим банком розробило та затвердило Рамковий документ про екологічні і соціальні вимоги Світового банку та Керівних принципів з охорони навколишнього середовища, здоров’я та безпеки.  (гіперпосилання на наказ Мінагрополітики від 30.05.2024 № 1673). 

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Рамковий документ про екологічні і соціальні вимоги Світового банку – це інструмент, призначений для виявлення ризиків, пов’язаних із діяльністю Проекту надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України (ARISE). Він також визначає процедури і заходи щодо пом’якшення цих ризиків та управління ними, які мають враховуватися при впроваджені Мінагрополітики цього Проекту. 

У документі, для аграріїв які планують брати участь в Проекті, надаються рекомендації та методологія проведення екологічної і соціальної оцінки та/або комплексної оцінки екологічних і соціальних ризиків, а також визначення заходів з пом’якшення екологічних і соціальних наслідків та/або планів екологічного і соціального менеджменту для конкретних об’єктів щодо визначених видів діяльності.

Основна мета Рамкового документу – керівництво процесом здійснення оцінки впливу на довкілля, передбачення заходів спрямованих на уникнення, мінімізацію та пом’якшення потенційних несприятливих екологічних та соціальних ризиків та наслідків від реалізації Проекту.

Для всіх заявок, що фінансуватимуться в рамках Проекту (ARISE), Мінагрополітики через Укрдержфонд буде проводити оцінку екологічних і соціальних ризиків відповідно до процедур, описаних у Рамковому документі.

Екстрений Проект надання інклюзивної підтримки для відновлення сільського господарства України (ARISE) підтримуватиме інклюзивне сільськогосподарське виробництво, сприяючи доступу малих фермерських господарств до фінансування через надання грантів на підтримку сільськогосподарського виробництва.

Ознайомитись з  Рамковим документом про екологічні і соціальні вимоги Світового банку та Керівні принципи з охорони навколишнього середовища, здоров’я та безпеки можна тут.

Нагадаємо, Світовий банк виділив 700 млн доларів на підтримку українських аграріїв.