Агромаркет

Затверджено План розмінування сільгоспземель

Затверджено План розмінування сільгоспземель

План заходів щодо гуманітарного розмінування земель сільськогосподарського призначення схвалено в дев’яти регіонах України.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України за результатами засідання за участі міністра оборони України Олексія Резнікова, першого віцепрем’єр-міністра – міністра економіки України Юлії Свириденко.

«Йдеться про гуманітарне розмінування Дніпропетровської, Запорізької, Київської, Миколаївської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської, Черкаської областей. У такий спосіб обстеженню та в разі необхідності, розмінуванню підлягає понад 470 тис. га», − пояснив заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.

Передбачається, що першочергово заходи з обстеження та розмінування здійснюватимуться у регіонах, де проблема забруднення територій є найбільш актуальною, а очищення сільгоспугідь – найбільш економічно обґрунтованим. Також на засіданні було доведено спрощений порядок отримання дозволу на виконання вибухових робіт під час розмінування та використання вибухових матеріалів операторами протимінної діяльності на період дії правового режиму воєнного стану. Крім того, опрацьовано процедури щодо визнання іноземних документів із кваліфікації фахівців з розмінування та їх відповідність національним вимогам.

Як повідомив міністр оборони України, вітчизняне оборонне відомство продовжить забезпечувати координацію, управління та взаємодію між органами влади, міжнародними партнерами та операторами протимінної діяльності. Це відбуватиметься у ході виконання заходів з очищення територій України від вибухонебезпечних предметів та інших завдань зі зменшення ризиків для населення та соціально-економічного розвитку постраждалих від російської агресії територій.

Нагадаємо, на Миколаївщині розпочали гуманітарне розмінування сільгоспземель.