Агромаркет

Залізничники й аграрії планують збільшити парк вагонів-зерновозів

Залізничники й аграрії планують збільшити парк вагонів-зерновозів

За кілька тижнів залізничники й аграрії планують визначити, яку кількість вагонів-зерновозів бажають придбати окремі агрохолдинги, а також лізингові умови, на яких ці вагони надаватимуться «Укрзалізниці».

Такої домовленості досягнуто в результаті зустрічі в.о. голови правління «Укрзалізниці» Євгена Кравцова з представниками Української зернової асоціації (УЗА), повідомила прес-служба перевізника.

За словами президента УЗА Миколи Горбачова, впродовж останніх 17 років спостерігається постійне підвищення врожайності зернових, відтак зростає й потреба в рухомому складі. «Якщо врожаї збільшуватимуться такими ж темпами, вже 2021 року експорт зернових сягне 70 млн тонн проти нинішніх 47 млн тонн, ‒ зазначив він. ‒ Для того щоб «Укрзалізниця» змогла перевезти всі ці обсяги продукції, модернізацію рухомого складу потрібно починати вже зараз».

повідомив, що для задоволення потреб ринку в перевезеннях продукції сільського господарства у галузі визначено кілька пріоритетних завдань.

«Укрзалізниця», за словами Євгена Кравцова, збільшує парк вагонів-зерновозів шляхом придбання вагонів агрохолдингами з подальшою їх передачею «Укрзалізниці» в лізинг. Також втілюється прозорий принцип розподілу вагонів між клієнтами завдяки роботі автоматизованої системи розподілу порожніх вагонів-зерновозів, у пікові періоди запроваджуються маршрутні відправки зернових вантажів.

«Автоматизована система розподілу вагонів-зерновозів між клієнтами має функціонувати й надалі, а критерії розподілу вагонів мають вдосконалюватись у процесі діалогу з бізнесом», ‒ зазначив Євген Кравцов.

Він також наголосив, що ініціатива щодо запровадження маршрутних відправок зернових составів є потрібною, особливо у пікові періоди. Але при цьому важливо враховувати інші ринки та галузі економіки, чиї поїзди збільшать час простою, пропускаючи поїзди з зерном. Учасники зустрічі дійшли згоди, що в цьому питанні потрібно знайти баланс.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!