Агромаркет

Закупівельні ціни на вітчизняний ріпак за тиждень знизилися на $6-8/тонна

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Прогнозоване падіння закупівельних цін на ріпак в Україні прискорилося внаслідок різкого зниження котирувань на європейських біржах на тлі зміцнення курсу долара відносно євро, збільшення пропозицій на ринку ЄС та підвищення прогнозів виробництва каноли в Канаді завдяки сприятливим погодним умовам.

Про це повідомляють аналітики Grain Trade. 

Так, вчора листопадові ф’ючерси на ріпак на MATIF знову опустилися на 2,25 євро/тонна, до 375 євро/тонна, втративши у серпні вже 2,4%, а доларова ціна впала з $452/тонна до $440,4/тонна. 

Ціни на канолу на біржі ІСЕ цього тижня опускалися до $366,2/тонна, попри новини про відновлення Китаєм закупівель канадської каноли після запроваджених протягом двох років обмежень.

В Україні закупівельні ціни на ріпак слідом за європейськими знизилися за тиждень на $6-8/тонна, до $417-420/тонна, або 13,6-13,85 тис. грн/тонна в порту. Переробники з доставкою на завод пропонують за ріпак не більше 13-13,5 тис. грн/тонна, тому не можуть скласти конкуренції експортерам. 

Ще однією причиною зниження цін на ріпак стала низька олійність насіння, від чого страждають виробники, які й так отримали значно гірший, ніж торік, врожай. 

«На тлі скорочення виробництва ріпаку в ЄС та Україні Канада минулого року збільшила експорт каноли до ЄС до 2 млн тонн та продовжує нарощувати поставки цьогоріч», – ідеться в повідомленні. 

Джерело:
AgroTimes
Поділитись:
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями