Закупівельні ціни ДПЗКУ і «Аграрного фонду» МЕРТ рекомендує зафіксувати в доларах
Закупівельні ціни на зернові ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» (ДПЗКУ) і ПАТ «Аграрний фонд» необхідно зафіксувати в доларах або розробити механізм хеджування валютних ризиків.
Згідно з аналітичним оглядом Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) «Топ-100 найбільших держкомпаній у 2016 році», девальвація гривні є головною перешкодою для підписання нових форвардних контрактів між держкомпаніями і місцевими агровиробниками.
МЕРТ вважає, що прозорість операцій і контроль з боку професійної наглядової ради є необхідними умовами для поліпшення корпоративного управління компаніями і запобігання випадкам шахрайства в ДПЗКУ і «Аграрному фонді».
ДПЗКУ має визначити бажаний рівень вертикальної інтеграції (виключно зерновий трейдинг з відповідною інфраструктурою або переробка зернових на борошно). Рівень зносу потужностей компанії для зберігання і перевалювання становить 80%, що свідчить про нагальну необхідність в інвестиціях.
За даними МЕРТ, «Аграрний фонд» може купувати або продавати сільгосппродукцію тільки на організованому ринку (через Аграрну біржу). «Ця платформа залишається дуже неліквідною, що призводить до появи неринкових комерційних пропозицій і неефективності спотових закупівель. Необхідно створити надійнішу систему порівняльного аналізу цін, можливо, з використанням позабіржових цін, наданих промисловими консультантами, або котирувань Чиказької товарної біржі», ё йдеться у звіті МЕРТ.
ПАТ “Аграрний фонд” працює через два дочірніх підприємства: “Агрофонд-зерно” (зберігання державного зерна, ринкові інтервенції та виробництво борошна) і “Агрофінфонд” (фінансування інвестиційних проектів
Додати коментар