Агромаркет

За 9 місяців український аграрний експорт склав майже $13 млрд

За 9 місяців український аграрний експорт склав майже $13 млрд

За результатами січня-вересня 2018 року зовнішньоторговельний обіг продукції агропромислового комплексу досяг $16,8 млрд. Український експорт при цьому становить $12,9 млрд.

Про це розповіла заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань євроінтеграції Ольга Трофімцева.

«Минулого року український аграрний експорт показав рекордні для останніх років результати – майже $18 млрд, – нагадала вона. – За результатами дев’яти місяців 2018 року показники експорту продемонстрували незначне зменшення порівняно з аналогічним періодом минулого року. Проте обсяги цьогорічного врожаю дають нам усі підстави очікувати за підсумками року не гірші результати».

За словами Ольги Трофімцевої, ТОП-3 товарів аграрного експорту традиційно складають зернові культури (37%), олії (24,1%) і насіння олійних культур (10,3%).

Порівняно з попереднім роком збільшились обсяги експорту таких товарів, як насіння ріпаку – на 15,2%; м’яса та субпродуктів домашньої птиці – на 29,3%; яєць птиці – на 73,9%; олії зі свиріпи, ріпакової або гірчичної – на 83,9%; горіхів – на 79,4%; олії соєвої – на 18,3%; масла вершкового й інших жирів, вироблених з молока – на 16,3%.

У географічній структурі експорту української аграрної та харчової продукції перше місце займають країни Азії (43,5%), друге – країни ЄС (31,8%), третє – африканські країни (13%).

Найактивніші країни – покупці наших аграрних та харчових товарів входять в Азії – Індія, Китай і Туреччина. Серед країн ЄС – Нідерланди, Польща й Італія. Серед країн Африки – Єгипет, Туніс і Марокко.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!