З початку року сапери обстежили понад 171,7 тис. га сільськогосподарських земель
З початку року сапери обстежили понад 171,7 тис. га сільськогосподарських земель, запланованих до першочергового обстеження та розмінування. Більш ніж 156,6 тис. га вже повернули аграріям в господарське використання.
Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України.
«Наші сапери взяли дуже добрий темп. Наприклад, на Херсонщині вже перевірили і повернули у використання аграріїв майже 60% сільгоспугідь, які ми запланували обстежити у цьому році. Загалом по Україні з початку року повернули в господарську експлуатацію більш ніж 156,6 тисячі гектарів земель. Завдяки цьому аграрії знову можуть виїжджати у поля, засівати угіддя, збирати урожай. А це робочі місця, такі потрібні зараз державі податки, це хліб спечений із харківської пшениці, чи кавуни з херсонських полів», – сказала Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
За даними обласних військових адміністрацій планове обстеження сільгоспземель відбувалося у восьми регіонах країни. Найбільше земель сільгосппризначення обстежено з початку року в:
- Херсонській області – 146,3 тис. га (в червні – 17,76 тис. га);
- Харківській області – 11,3 тис. га (в червні – 4,55 тис. га);
- Миколаївській області 8,3 тис. га (в червні – 1,67 тис. га).
Як зазначила Перша віцепрем’єр-міністерка України – Міністерка економіки України, протягом півріччя Україна посилила спроможності у сфері гуманітарного розмінування.
«Минулий рік ми починали, не маючи жодної машини для розмінування. На початок 2024-того мали 30 машин. У червні вже 82 машини для розмінування. Ми і надалі збільшуватимемо їх кількість. Адже вже маємо приклади локалізації виробництва іноземних зразків, має вітчизняні розробки, які після сертифікації будуть запущені у серійне виробництво. Щодо іншої техніки та обладнання для розмінування, вже сьогодні оператори купують техніку українського виробництва», – зазначила Юлія Свириденко.
За її словами з початку року кількість сертифікованих операторів протимінної діяльності зросла більш ніж в півтора раза: на сьогодні сертифіковано вже 43 оператори. Ще 52 перебувають в процесі сертифікації.
Нагадаємо, аграрії зможуть отримати компенсацію за проведене власним коштом розмінування сільгоспземель.