Агромаркет
Головне:
Агромаркет

ЄС занадто перестрахувався і призупинив імпорт курятини з України через грип птиці

AgroTimes
Джерело:
AgroTimes
Поділитись:

Євросоюз тимчасово призупинив ввезення на свою територію українського м’яса птиці, м’ясної продукції з птиці та термічно необроблених продуктів з птиці. При цьому яйця та яєчна продукція під обмеження не підпали.

Для України таке повідомлення Європейської Комісії стало приголомшливо неочікуваним, підкреслили у Держпродспоживслужбі.

Україна як член Світової організації торгівлі та Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ) на випередження повідомила своїх міжнародних торговельних партнерів про випадок грипу птиці. Українські заходи щодо контролю та ліквідації грипу птиці визнані еквівалентними тим, які здійснюються країнами-членами ЄС.

За оперативними даними, на 23 січня вся наявна в епізоотичному осередку птиця умертвлена гуманним безкровним методом та спалена. Розпочалися дезінфекційні роботи. Також триває епізоотичне розслідування для встановлення джерела інфекції.

За попередніми даними, ймовірною причиною занесення збуднику грипу в господарства були дикі та синантропні птахи.

Робота з міжнародними торговельними партнерами постійно продовжується, наголосили в Держпродспоживслужбі. Зокрема, започатковано перемовини з ЄС щодо узгодження позицій із взаємного визнання принципів зонування згідно з міжнародним стандартом МЕБ.

Джерело:
AgroTimes

ЧИТАЙТЕ БІЛЬШЕ

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!