Як зміняться правила поновлення та пролонгації договорів оренди
В Україні з 15 липня 2020 року зміняться правила поновлення та пролонгації договорів оренди, прописані в Законі «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії рейдерству», що набрав чинності 16 січня 2020 року.
Про це повідомляється на юридичному Телеграм-каналі AgriTax.
Як розповіла AgroTimes керуючий партнер Martyniv Law Firm, керівник податкової практики Андріана Мартинів, аби підготуватися до всіх нововведень, необхідно звернути увагу на кілька основних положень закону:
- Дата укладення договору. У документі обов’язково має бути зазначена дата, коли сторони дійшли згоди щодо усіх умов договору та підписали його.
- Автоматична пролонгація договору оренди «працює», якщо одна сторона за місяць до закінчення строку дії договору не подала до реєстру речових прав заяву про виключення відомостей про поновлення договору.
- Строк дії договору обраховується з дати його укладення, а право оренди з дати реєстрації такого права в Державному реєстрі речових прав. Істотною умовою є саме строк (роки, місяці, дні, години), а не термін (календарна дата).
- Договори на управління спадщиною не можуть містити умову про поновлення такого договору, і сторони не мають права на автоматичне поновлення за таким договором.
- Власник земельної ділянки може встановити та відкликати вимогу щодо нотаріального посвідчення договору навіть, якщо це не вимагає закон. Така вимога фактично є обтяженням.
- Строк на реєстрацію речових прав. Раніше законодавством не було врегульовано період, протягом якого необхідно зареєструвати речове право (оренда, емфітевзис) в реєстрі. Тепер на це буде відведено рік.
- Договори без умови про автоматичне поновлення. Слід звернути увагу на те, як саме в договорі оренди прописано строк договору. Комбінація строку і терміну «договір укладено на 7 років терміном до 02.02.2027 року» може перешкоджати автоматичній пролонгації.
Додати коментар