Агромаркет

Як сільське господарство Великобританії існуватиме після Brexit

Як сільське господарство Великобританії існуватиме після Brexit

Перемога прихильників виходу Великобританії з Євросоюзу (Brexit) створила величезну невизначеність щодо підтримки, регулювання і забезпечення робочою силою сільського господарства Великобританії. Лідери галузі закликали уряд забезпечити чіткий напрямок розвитку британського сільського господарства в нових умовах, пишуть ЗМІ Великобританії.

Протягом 43 років британські фермери покладалися на субсидії, передбачені Спільною сільськогосподарською політикою ЄС (CAP). Великобританія мала вільний доступ на ринки інших країн Євросоюзу. Сільське господарство країни дуже залежало від мігрантів.

Під час обговорення референдуму міністерство навколишнього середовища, продовольства і аграрних проблем Великобританії (DEFRA) постійно заявляло про те, що не має «ніякого плану Б» для сільського господарства у разі виходу з Євросоюзу.

Прем’єр-міністр Девід Кемерон запевнив, що підтримка фермерів «буде здійснюватися належним чином». Фермери очікують, що прем’єр-міністр виконає свою обіцянку, і рівень підтримки буде не нижче або навіть вище поточного.

Проте залишається незрозумілим, як буде підтримуватися вільний доступ на європейський ринок з 500 млн споживачів.

Згідно з опитуванням, проведеним Farmers Weekly, більшість фермерів підтримують рішення про вихід з ЄС. У квітні 58% із 577 фермерів проголосували за вихід, і лише 31%  — проти.

Асоціація землевласників і підприємців, яка об’єднує 33 тис. землевласників в Англії та Уельсі, вважає, то «Brexit принесе проблеми, але також і значні можливості». Президент асоціації Росс Мері заявив, що буде працювати з політиками для ухвалення «невідкладних рішень», щоб забезпечити майбутнє сільського господарства. Він закликав уряд надати гарантії, що підтримка фермерів у рамках CAP буде незмінною принаймні до кінця 2020 року. Уряд повинен лобіювати безбар’єрну і безтарифну торгівлю з ЄС, вважає Росс Мері.

24 червня курс фунта стерлінгів на тлі Brexit впав до рівня 1985 року. Послаблення фунта у короткостроковій перспективі матиме позитивний вплив на експорт сільгосппродукції і сприятиме зростанню цін. Проте у середньостроковій перспективі експорт залежатиме від обсягу підтримки фермерів та умов торгівлі з іншими країнами.

Зерно Он-Лайн

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!