Як правильно здійснити переведення боргів ФГ
Переведення боргів фермерського господарства можливе за наявності згоди контрагентів ФГ — кредиторів за відповідними зобов’язаннями.
Про це The Ukrainian Farmer повідомила адвокат, партнер Адвокатського об’єднання «Адвокатська фірма «Єфімов та партнери»» Ірина Висоцька.
За її словами, згоду контрагентів потрібно отримати до відчуження боргу в складі цілісного майнового комплексу (ЦМК). Тому, визначаючи предмет договору відчуження ЦМК фермерського господарства, до якого входять борги/майнові зобов’язання ФГ, у договорі (а краще — в окремому додатку) потрібно зазначити перелік усіх боргів/ зобов’язань, що входять до складу ЦМК.
«У переліку слід вказати кредитора, підстави виникнення боргу, а також відомості про отримання письмової згоди кредитора на переведення боргу», – зауважила Ірина Висоцька.
Правник зазначила, що варто подбати й про документи, якими підтверджуватиметься склад і характеристики складових ЦМК. У тексті договору відчуження доцільно закріпити перелік таких документів і передбачити, що їх передано набувачу ЦМК у момент укладання договору. Щодо нерухомого майна такими документами будуть ті, якими посвідчується право власності ФГ, відсутність заборон відчуження тощо. Відносно рухомих речей чітких вимог у законодавстві не міститься, однак на практиці з цією метою використовують Акт інвентаризації, проведеної відповідно до встановлених законодавчих правил, а також фінансову звітність ФГ (зокрема, баланс).
«З тим набувачу ЦМК радимо залучити незалежного аудитора для підтвердження відповідності фінансової звітності фермерського господарства реальному складу і вартості ЦМК ФГ. У цьому разі до переліку зазначених документів додасться відповідний аудиторський висновок», – підсумувала Ірина Висоцька.
Нагадаємо, експерт розповіла про особливості продажу майна підприємства. Також ми писали, що може стати альтернативою продажу ФГ як цілісного майнового комплексу.