Агромаркет

Як працює «мовчазна згода» на розроблення проєкту землеустрою

Як працює «мовчазна згода» на розроблення проєкту землеустрою

Відтепер “мовчазна згода” на розроблення проєкту землеустрою працює з певними обмеженнями.

Про законодавчі зміни та відповідні роз’яснення Держгеокадастру Agrotimes розповіла радник ЮФ Martyniv Law Маріанна Феделеш.

«Раніше норма про «мовчазну згоду» (абз. 2 ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України) не містила прив’язки до наявності на земельній ділянці нерухомого майна. Проте в 2021 році до Земельного кодексу України були внесені зміни, які зумовили професійну дискусію щодо того, чи може тепер скористатись «мовчазною згодою» особа, у якої нема нерухомого майна на земельній ділянці, яку вона бажає безоплатно приватизувати», – пояснила експерт.

За її словами, команда ЮФ MARTYNIV LAW отримала роз’яснення Держгеокадастру  з цього дискусійного питання. Так, на звернення ЮФ MARTYNIV LAW Держгеокадастр висловив свою позицію і вказав, що абз. 2 ч. 7 ст. 118 Земельного кодексу України стосується осіб, яким належить право власності на об’єкт нерухомості, розташований на такій земельній ділянці.

Головний меседж роз’яснення Держгеокадастру полягає в наступному: за відсутності у власності нерухомості, розміщеній на земельній ділянці, заявник тепер не зможе скористатись «мовчазною згодою» розпорядника землі та замовити розробку проєкту землеустрою.

З текстом листа Держгеокадастру можна ознайомитись за посиланням https://drive.google.com/file/d/1QKow0ku5JWWtu–The-B9v2Z3l7Div4e/view?usp=sharing.

Нагадаємо, питання перегляду й оновлення методики обрахунку НГО є більш ніж на часі.. Також ми писали, що проєкти землеустрою розроблятимуть за новими правилами.