Як отримати кадастровий номер земельної ділянки, зареєстрованої до 2004 року
Власники та користувачі землі, зареєстрованої до 2004 року, щоб повноцінно розпоряджатися наділом, мають отримати кадастровий номер ділянки.
Про це повідомляє прес-служба електронного землевпорядника Fieldbi.
Для того, щоб отримати кадастровий номер і внести ділянку до кадастру, необхідно звернутися до сертифікованого інженера-землевпорядника (їх перелік є на сайті Держгеокадастру) або до відповідної організації та замовити розробку технічної документації із землеустрою на кожну земельну ділянку (якщо їх декілька).
Наступний крок – подача документів до органу Держгеокадастру за місцем знаходження земельної ділянки.
Це може зробити:
• інженер-землевпорядник через веб-портал електронних послуг;
• власник ділянки особисто у ЦНАП.
Для цього знадобляться такі документи:
• заява про державну реєстрацію земельної ділянки;
• оригінал документації з землеустрою;
• електронний документ з відомостями про земельну ділянку.
Після подачі документи перевірятимуть на відповідність державним вимогам. Якщо подавав землевпорядник — на це піде до 7 днів. Якщо особисто власник — до 14 днів.
Далі необхідно отримати витяг з Держземкадастру про земельну ділянку.
І наостанок доведеться звернутися до реєстратора прав власності, наприклад, до нотаріуса, для того, щоб зареєструвати право власності на земельну ділянку. Після чого власник має отримати витяг з реєстру прав власності про реєстрацію.
Державний акт та витяг з реєстру прав власності і будуть засвідчувати право власності на земельну ділянку.
«Користувачі системи FieldBi можуть з легкістю перевірити чи зареєстровані їх земельні ділянки, або ділянки, що перебувають у користуванні у Державному земельному кадастрі. Система відображає як земельні ділянки, на які видано наміри (накази про надання дозволу на розробку документації із землеустрою) та накази про надання земельної ділянки у власність (накази про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність), – зауважується на Фейсбук-сторінці елевтронного землевпорядника. – Це дає змогу швидко та точно визначити кількість «проблемних» договорів та ділянок і врегулювати ці моменти задля збереження та ефективного управління земельним банком».
Нагадаємо, Держгеокадастр запровадив електронний сервіс для державної експертизи землевпорядної документації. Також ми писали про те, як отримати відомості з Держземкадастру у формі витягу.