Агромаркет

Як отримати кадастровий номер земельної ділянки, зареєстрованої до 2004 року

Власники та користувачі землі, зареєстрованої до 2004 року, щоб повноцінно розпоряджатися наділом, мають отримати кадастровий номер ділянки.

Про це повідомляє прес-служба електронного землевпорядника Fieldbi.

Для того, щоб отримати кадастровий номер і внести ділянку до кадастру, необхідно звернутися до сертифікованого інженера-землевпорядника (їх перелік є на сайті Держгеокадастру) або до відповідної організації та замовити розробку технічної документації із землеустрою на кожну земельну ділянку (якщо їх декілька).

Наступний крок – подача документів до органу Держгеокадастру за місцем знаходження земельної ділянки.

Це може зробити:

• інженер-землевпорядник через веб-портал електронних послуг;

• власник ділянки особисто у ЦНАП.

Для цього знадобляться такі документи:

• заява про державну реєстрацію земельної ділянки;

• оригінал документації з землеустрою;

• електронний документ з відомостями про земельну ділянку.

Після подачі документи перевірятимуть на відповідність державним вимогам. Якщо подавав землевпорядник — на це піде до 7 днів. Якщо особисто власник — до 14 днів.

Далі необхідно отримати витяг з Держземкадастру про земельну ділянку.

І наостанок доведеться звернутися до реєстратора прав власності, наприклад, до нотаріуса, для того, щоб зареєструвати право власності на земельну ділянку. Після чого власник має отримати витяг з реєстру прав власності про реєстрацію.

Державний акт та витяг з реєстру прав власності і будуть засвідчувати право власності на земельну ділянку.

«Користувачі системи FieldBi можуть з легкістю перевірити чи зареєстровані їх земельні ділянки, або ділянки, що перебувають у користуванні у Державному земельному кадастрі. Система відображає як земельні ділянки, на які видано наміри (накази про надання дозволу на розробку документації із землеустрою) та накази про надання земельної ділянки у власність (накази про затвердження документації із землеустрою та надання земельної ділянки у власність), – зауважується на Фейсбук-сторінці елевтронного землевпорядника. – Це дає змогу швидко та точно визначити кількість «проблемних» договорів та ділянок і врегулювати ці моменти задля збереження та ефективного управління земельним банком».

Нагадаємо, Держгеокадастр запровадив електронний сервіс для державної експертизи землевпорядної документації. Також ми писали про те, як отримати відомості з Держземкадастру у формі витягу.