Агромаркет

Як коливаються світові ціни на свинину

Як коливаються світові ціни на свинину

Цього тижня ціни на свинину в окремих країнах Євросоюзу відчули позитивне коливання. Так, висхідний рух у Німеччині заразив й інші ринки: Нідерланди, Данію, Бельгію та Австрію, повідомляє аналітичний відділ Асоціації свинарів України.

У цих країнах вже відзначається підвищений інтерес переробників до свиней забійних кондицій, задовольнити який виробники можуть не скрізь. Стимулюють активнішу заготівлю й останні тижні сприятливих цін у зв’язку з наближенням зимових свят.

Як наслідок, у передостанній тиждень листопада свиней у країнах ЄС реалізують на забій по 1,41-1,84 євро/кг, тобто на 1-3 євроценти дорожче, ніж тижнем раніше. Проте на початку місяця максимальна позначка діапазону цін була вищою, оскільки його задавала Італія, де ціна знизилася під впливом туристичного затишшя.

У США продовжують фіксувати рекордні обсяги забою, які у листопаді перевалили за позначку 2,5 млн голів на тиждень. Особливо критичним фактором у таких умовах є обмеженість потужностей м’ясопереробних підприємств. При цьому активно знижується як закупівельна, так і роздрібна ціна. Проте це не спричиняє суттєвого прориву збуту на внутрішньому ринку. Тому активність експортних операцій залишається надзвичайно важливим чинником ціноутворення на цьому ринку. На початку цього тижня кілограм свинини забійною вагою коштував $0,91 ‒ на 8 центів дешевше, ніж наприкінці жовтня.

Подібна ситуація спостерігається і в Канаді. Там внутрішні котирування понизилися до позначки $0,88 (-6 центів порівняно з кінцем жовтня). Розвиток експорту свинини також є пріоритетним для канадських виробників та переробників. Зокрема, канадська свинина активно просувається в Китаї, а в перспективі ‒ Аргентина.

У Китаї протягом першої половини листопада відбулося пожвавлення на ринку живця. Кілограм свинини живою вагою у кінці першої декади місяця коштував $2,49/кг, чи на 2 центи/кг дорожче, ніж в останні дні жовтня. Ця позначка більш ніж на чверть нижча за літню рекордну ціну та дещо поступається ціні аналогічного періоду минулого року. Хоча такі зміни цей ринок менш привабливим цей ринок не роблять. Так, один з ключових постачальників свинини до Китаю ‒ Danish Crown ‒ планує інвестувати у переробні потужності у Шанхаї.

Відчутно нижчі ціни, ніж місяцем раніше, спостерігаються у Росії. Зокрема, протягом перших тижнів листопада середня ціна опустилася нижче $1,5 проти $1,74 у середньому протягом жовтня. Хоча в країні й надалі шириться АЧС, в тому числі на промислових свинарських об’єктах, безпосереднього впливу на закупівельну ціну це поки не має.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!