Агромаркет

Втрати агросектору від війни перевищили $6 млрд

Втрати агросектору від війни перевищили $6 млрд

Прямі втрати аграрного сектору України внаслідок війни становлять більше ніж $6 млрд, а загальні втрати – понад $ 30 млрд.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

За словами керівникв напряму земельної реформи Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) Сергія Кубах, до війни торгівля с/г продукцією приносила Україні понад $ 22 млрд, що становило 41% всього експорту.

Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський зауважив, що сьогодні аграрії стикаються з великою кількістю викликів – крім війни, на них тиснуть низькі ціни на зерно, складні погодні умови, невизначеність щодо завтрашнього дня.

«Одним із факторів, що ускладнює нам роботу, є обсяг прямих і непрямих руйнувань, які спричинила війна. Я вдячний ВАР, USAID Агро за конструктивні проекти. Завдяки мапі руйнувань, фіксації усіх завданих збитків ми зможемо в подальшому формувати вимоги до їх відшкодування», – наголосив міністр під час презентації інтерактивної мапи руйнувань агросектору.

Наразі на мапі зібрано інформацію про 213 пошкоджених об’єктів у 25 територіальних громадах. Переважна більшість з них стосується пошкоджених земельних ділянок. У рамках проекту діє консультаційна безоплатна лінія для всіх підприємств, які постраждали. Зателефонувавши за номером телефону +38 067 46 42 305, можна отримати допомогу на будь-якому етапі документування злочину.

Нагадаємо, через війну Україна втратила близько 13 млн тонн елеваторних потужностей. Також ми писали, що аграрії не повертатимуть державі кошти за знищені чи захоплені загарбниками елеватори.