Агромаркет

Вітчизняні комерційні банки зацікавлені кредитувати аграріїв разом із ЄІБ

Вітчизняні комерційні банки зацікавлені кредитувати аграріїв разом із ЄІБ

Кредит від Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) має стати реальним інструментом підтримки розвитку бізнесу саме для малих і середніх виробників.

Це зазначив міністр аграрної політики та продовольства Тарас Кутовий, який мав зустріч із представником ЄІБ Вазілем Худаком.

«За умовами проекту, до первинної суми в 400 млн євро від ЄІБ мають бути додані ще 400 млн євро від українських банків-учасників проекту, ‒ підкреслив міністр. ‒ Тому необхідно створити чіткі умови задля успішного функціонування проекту «Основний кредит для аграрної галузі – Україна (АПЕКС)». Зі свого боку, щоб прискорити його здійснення, ми сьогодні проводимо активні переговори як із Міністерством фінансів України, так і з Укрексімбанком».

Комерційні банки, за словами заступника міністра аграрної політики та продовольства з питань європейської інтеграції Ольги Трофімцевої, зацікавлені взяти участь у цьому проекті.

«Наразі ми маємо доопрацювати технічні деталі реалізації проекту з усіма його учасниками для того, щоб кредит спрацював. Як тільки остаточні домовленості будуть досягнуті, ми зможемо офіційно запустити цей важливий проект», – підкреслила вона.

Самим проектом «Основний кредит для аграрної галузі – Україна (АПЕКС)», що має бути реалізований у 2016-2020 роках, пропонується надавати кредити терміном до 12 років із пільговим строком кредитування 4 роки.

«Кінцевими користувачами кредиту виступатимуть малі та середні підприємства – для них буде спрямовано не менше 70% від загальної суми. Інші 30% – для операторів державного сектору: дослідні станції, лабораторії, установи з моніторингу та контролю рибного господарства», – зазначив Тарас Кутовий.

За даною програмою планується фінансування за напрямами:

‒ первинне виробництво зернових та олійних культур;

‒ розвиток, модернізація та сертифікація потужностей для сушки, очистки, сортування, тестування і зберігання зернових та олійних культур;

‒ реконструкція виробничих потужностей аквакультури та рибного господарства;

‒ обладнання та інфраструктура для рибопереробки та консервування;

‒ дослідні станції, випробувальні лабораторії, обладнання для досліджень та професійного навчання, служби поширення сільськогосподарських знань та сертифікації, системи контролю та моніторингу рибного господарства.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!