Агромаркет
Головне:
Агромаркет

Виробникам, які самостійно експортують олійні, знову відшкодовуватимуть ПДВ

Виробникам, які самостійно експортують олійні, знову відшкодовуватимуть ПДВ

Верховна Рада ухвалила законопроект № 7403-д за основу і в цілому. Ним скасовується норма щодо невідшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку для виробників, які самостійно поставляють ці культури за кордон.

За прийняття даного законопроекту проголосували 249 народних депутатів при необхідному мінімумі у 226 голосів, повідомили у Всеукраїнській аграрній раді (ВАР).

«Ухвалення законопроекту № 7403-д є напівмірою, – вважає заступник голови ВАР Михайло Соколов. – Парламент вирішив, що тепер ПДВ відшкодовуватиметься тільки тим, хто самостійно виробляє сою. Це несправедливо, тому що малі фермери не зможуть формувати великі корабельні партії сої для експорту. А у великих компаній сьогодні подвійна перемога – вони зможуть експортувати свою сою за світовими цінами, а продукцію малих фермерів купувати за зниженими».

Середні фермери матимуть змогу експортувати, тому для них це також часткова перемога, додав він.

Разом із законопроектом № 7403-д розглядався проект закону № 7403-2, на ухваленні якого наполягали сільгоспвиробники. Однак він не набрав достатню кількість голосів в парламенті.

За словами Михайла Соколова, щойно президент України підпише ухвалений законопроект № 7403-д і його норми будуть внесені до Податкового кодексу, ВАР розробить проект закону, відповідно до якого малі аграрії зможуть об’єднуватись у кооперативи й експортувати олійні через ці об’єднання, отримуючи відшкодування ПДВ.

Довідка

Згідно зі змінами до Податкового кодексу, що набули чинності 1 січня 2018 року, відшкодування експортного ПДВ для сої буде скасоване з 1 вересня 2018 року по 31 грудня 2021 року, для ріпаку – з 1 січня 2020 року по 31 грудня 2021 року.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали