Використання енергії сонячних електростанцій надає птахогосподарству перевагу в конкурентній боротьбі, – досвід Європи
Значна кількість птахівничих підприємств у США, Японії, Китаї, Індії, Австралії, країнах Західної Європи та інших успішно використовує геліосистеми для отримання електричної та теплової енергії чи просто додаткового прибутку.
У країнах Європи сам факт використання в птахівничому господарстві відновлюваних джерел енергії, зокрема сонячних електростанцій (СЕС), надає йому додаткову перевагу в конкурентній боротьбі.
Наприклад, у Нідерландах великий попит мають яйця з ферми Kipster, яка використовує для задоволення своїх енергетичних потреб майже тільки сонячну енергію, а як корми – харчові відходи. Ферма реалізує свою продукцію під торговою маркою «Вуглецево-нейтральні яйця». Як зазначається в рекламному проспекті, купуючи такі яйця, споживач зберігає довкілля та майбутнє своїх дітей.
Для виробників «зелених» видів енергії передбачені й пільги. Зокрема, у Великій Британії близько 70 птахівницьких господарств використовують сонячні електростанції або колектори.
У цій країні діють програми Feed-in Tariffs (Fits) і Renewable Heat Incentive (RHI), які регулюють порядок надання та величину пільг і тарифи за електричну й теплову енергію з відновлюваних джерел. Згідно з умовами цих програм, виробник може отримати плату за згенеровану енергію за «зеленими» тарифами навіть тоді, коли використає її для власних потреб.
Розмір тарифів на вироблену електроенергію залежить від потужності СЕС: за збільшення потужності тарифи зменшуються. Передбачається також поступове зменшення «зелених» тарифів з роками. Очікується, що у 2025-2030 роках вони зрівняються з тарифами на традиційні види енергоресурсів, які за той самий період, за прогнозами, значно зростуть.
Рентабельність СЕС потужністю понад 50 кВт зазвичай становить 10-15%.
Додати коментар