Агромаркет

Велика Британія інвестувала майже $2 млрд в Україну

Велика Британія інвестувала майже $2 млрд  в Україну

Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії залучило майже $2 млрд інвестицій в Україну й двостороннє співробітництво невпинно зростає.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки України за результатами зустрічі першого віце-прем’єр-міністра – міністр економіки України Олексія Любченко з Послом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії в Україні Меліндою Сіммонс.

Українська сторона зазначила, що Британія посідає значне місце за обсягами двосторонньої торгівлі товарами між Україною та країнами Європи та за обсягом прямих іноземних інвестицій. Зокрема, вже залучено майже $2 млрд інвестицій в Україну. Двостороннє співробітництво між двома країнами невпинно зростає. Цього досягнуто, в першу чергу, завдяки Угоді про політичне співробітництво, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії і Північної Ірландії, яка була підписана в жовтні минулого року Президентом України Володимиром Зеленським та Прем’єр-міністром Великої Британії Борисом Джонсоном.

«Економіка пожвавлюється, можемо запропонувати багато сфер для реалізації спільних проектів. Зокрема, в Україні очікується до 105-110 млн тонн нового врожаю зернових та олійних культур, отож можлива координація співпраці у взаємно вигідних напрямках, зокрема в аграрному секторі, експорті зернових. Також ми закінчили збирати інформацію для подальшого формування економічно-соціальної матриці регіонів для досягнення цілей, передбачених Національною економічною стратегією Україна-2030. Одна з цілей цього документу – здійснення інвестиційних проєктів, створення робочих місць та зміцнення економіки України. Запрошую британський бізнес долучатися до реалізації інвестиційних проектів в Україні», – підкреслив Олексій Любченко.

Нагадаємо, погоджено 20 форм експортних сертифікатів української продукції до Британії.