В Європі спостерігається великий попит на біометан
В країнах Європи спостерігається великий попит на біометан.
Про це під час пресконференції «Нова енергетична архітектура світу та Зелений перехід» розповів Голова правління ГС «Біоенергетична асоціація України» Георгій Гелетуха.
За його словами, зараз у країнах ЄС виробляють близько 3,5 млрд куб. м. біометану на рік. Країни Співдружності поставили за мету виробляти у 2030 році 35 млрд куб. м. біометану на рік.
«Це зростання у 10 разів менше ніж за 10 років. Який ще сектор зростає такими темпами?!. А на 2050 рік аналітики розглядають перспективу від 90 до 120 млрд куб. м. біометану на рік – це близько 40% усього споживання природного газу», – зауважив Георгій Гелетуха.
Фахівець нагадав, що Європа прийняла важливе політичне рішення – стати у 2050 рокі СО2 нейтральним континентом. Це означає, що викиди парникових газів мають бути зведені до нуля або майже до нуля.
«Відповідно споживання усіх викопних видів палива, які при спалюванні дають викиди парникових газів, має бути завершене. В тому числі й природного газу. Й на його заміну прийдуть відновлювальні гази: біометан, зелений водень й синтетичний відновлювальний метан. Тому ми маємо таку велику увагу до біометану в Європі та світі. Наразі вже в Україні з’явився перший біометановий завод», – уточнив Георгій Гелетуха, додавши, шо в Україні розробляється законодавство, яким буде відкрито експорт біометану до інших країн.
Експерт спрогнозував, що до кінця року відповідний законопроєкт, який дозволить експорт біометану буде ухвалений.
Нагадаємо, ухвалено державний стандарт для біометану.