В які періоди бройлерам важливо задавати пробіотики
Програми вирощування курчат-бройлерів без антибіотиків передбачають введення пробіотиків. Найпоширеніше в тваринництві застосовування з цією метою штамів бактерій: Bifidobacterium, Lactobacillus, Bacillus, Clostridium та інші, пише журнал «Наше птахівництво».
Також часто оптимальним вибором є дріжджові пробіотики штаму Saccharomyces cerevisiae. Дріжджі не належать до нормальної мікрофлори тварин, однак мають виражену антагоністичну активність до широкого спектра умовно патогенних мікроорганізмів: синтезують біологічно активні речовини, стимулюють ріст мікрофлори та здатні забезпечувати оптимальні умови для підвищення продуктивності й зміцнення здоров’я тварин.
Особливо важливо задавати пробіотики бройлерам у період зміни раціону, вакцинації, розвитку хвороб, низької продуктивності, повільних приростах. У цих ситуаціях змінюється бактерійний баланс в організмі птиці, що негативно позначається на функціонуванні шлунково-кишкового тракту, мікрофлора якого стає патогенною. Задавання пробіотиків курчатам-бройлерам і дорослому поголів’ю допомагає відновити мікробний баланс і покращити продуктивність.
Нагадаємо, при виборі пробіотика враховують його фармакологічні властивості.