Агромаркет
Головне:
Агромаркет

В Україні видано майже 7100 аграрних розписок

Від початку 2021 року українські агровиробники видали майже 1700 аграрних розписок та залучили близько 10 млрд гривень фінансування.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

Всього в Україні видано станом на 31 травня 2021 року 7100 аграрних розписок на загальну суму понад 41,8 млрд гривень. Фінансування та ресурси під аграрні розписки надають 316 кредиторів.

У топ-5 регіонів-лідерів, які найактивніше користуються залученням фінансування за аграрними розписками входить Київщина, Миколаївщина, Полтавщина, Рівненщина та Вінниччина.

Варто відзначити, що протягом останніх двох років 60-70% фермерів, які видають аграрні розписки, працюють з інструментом повторно. Аграрні розписки довели свою дієвість та ефективність на практиці та стали частиною звичного інструментарію у понад 3 000 агровиробників.

Водночас із середини 2020 року кількість нових користувачів-агровиробників досягла своєрідного плато та не зростає експоненційно, як раніше. Однією з причин вважається доволі висока вартість здійснення операцій з аграрними розписками. За поточного законодавства та практики вартість видачі аграрної розписки складає орієнтовно 0.5% від суми зобов’язання. У середньому це понад 30 тис. грн за одну розписку. Для невеликих агровиробників, котрі якраз найбільше потерпають від нестачі фінансування, це зависока ціна.

Вирішити таку та інші перешкоди на шляху до реалізації потенціалу аграрних розписок в сільському господарстві може модернізація законодавства.

Нагадаємо, фінансова аграрна розписка є розумною альтернативою кредиту. Також ми писали, що «Аграрний фонд» працюватиме з аграрними розписками.

Журнали