В Україні не може повноцінно запрацювати режим митного складу, - ЄБА
Вже більше шести років в Україні не може повноцінно запрацювати режим митного складу, який має дозволити Україні стати регіональним транзитним хабом та зручним майданчиком для торгівлі з сусідніми країнами.
Про це повідомляє Європейська Бізнес Асоціація.
Режим митного складу дозволяє компаніям зберігати товари під митним контролем без сплати митних платежів та заходів нетарифного регулювання до трьох років. На жаль, незважаючи на те, що функціонування цього режиму не лише є нормальною міжнародною практикою, а й закріплено в Митному кодексі, він не працює, і бізнес не може скористатися його перевагами.
Причина в тому, що декларація типу ІМ-74 (митний склад) відсутня в переліку типів митних декларацій, що використовуються банками для завершення валютного контролю над операціями підприємців. Це, в свою чергу, суттєво ускладнює можливості бізнесу повноцінно використовувати режим митного складу та зберігати на ньому товари до трьох років.
«Запуск повноцінної роботи митних складів дозволить використовувати міжнародний логістичний, транзитний та торговельний потенціал України. Окрім цього, це сприятиме формуванню складських комплексів з консолідації товарів для подальшого перепродажу на ринки ЄС. Для транснаціональних компаній це може бути додатковим стимулом реалізовувати товар на ринках сусідніх з нами країн, а не переорієнтовувати товарні потоки з України на інші держави», – констатувала менеджер Комітету побутової електротехніки Європейської Бізнес Асоціації Вікторія Куликова.
Нагадаємо, Україна у 2020 році вичерпала євроквоти на 11 видів продуктів.